Farnosti sa zapoja do pôstnej iniciatívy 24 hodín pre Pána

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava 8. marca (TASR) – Niektoré diecézy, farnosti, rehoľné spoločenstvá a centrá sa zapoja do pôstnej iniciatívy 24 hodín pre Pána. Cieľom podujatí je prehĺbiť vzťah s Pánom prostredníctvom ticha, modlitby a pokánia. Podujatia sa uskutočnia v piatok (9.3.) a v sobotu (10.3.).

Akciu podporuje aj pápež František. V každej diecéze ostane aspoň jeden kostol otvorený po celých 24 hodín a bude ponúkať možnosť na adoráciu a sviatosť zmierenia. Hovorca Trnavskej diecézy Dušan Kolenčík potvrdil, že viaceré farnosti budú okrem sviatosti zmierenia poskytovať aj možnosť duchovných rozhovorov. Vo farnosti Nitra – Kalvária sú veriaci pozvaní v piatok na program, ktorý sa uskutoční od 12.00 h. Jeho súčasťou je krížová cesta, adorácia, film, svätá omša, čítanie Božieho slova, modlitba ruženca, ale aj spoveď.

V kostole Sv. Kataríny v Dolnom Kubíne pripravili organizátori program určený najmä pre mladých veriacich, ktorý sa začne svätou omšou za účasti mládeže. Pokračovať bude adoráciou, krížovou cestou stredoškolákov, modlitbou ruženca, programom pre deti či modlitbou Korunky k Božiemu milosrdenstvu.

V Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie v Poprade sa okrem iného uskutočnia aj vešpery a osobná adorácia. Svätú omšu o polnoci z piatka na sobotu bude celebrovať rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku Jozef Jarab.

Vo Farskom kostole sv. Michala archanjela v obci Bánov v okrese Nové Zámky sa v piatok o 9.00 h uskutoční svätá omša, po ktorej bude vyložená Oltárna sviatosť k celodennej adorácii. V popoludňajších hodinách budú prebiehať zamyslenia nad jednotlivými zastaveniami krížovej cesty a záverečná pobožnosť s eucharistickým požehnaním.

O programe jednotlivých farností informuje Konferencia biskupov Slovenska na svojom webe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.