Neznáma dvojica okradla dôchodkyňu v Nitre o šperky v hodnote 2000 eur

Ilustračné foto. Foto: TASR - Jozef Ďurník

Nitra 14. marca (TASR) – Dôchodkyňa z Nitry prišla o zlaté šperky v hodnote 2000 eur. Okradla ju dvojica podvodníkov, ktorá v utorok 13. marca ponúkla 74-ročnej žene na predaj lieky za výhodné ceny. "Dôchodkyňu navštívili okolo obeda u nej doma, predtým sa s ňou niekoľkokrát telefonicky skontaktovali. Plán mali dôkladne pripravený," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

Neznáma žena sedela s dôchodkyňou v kuchyni, muž predstieral, že ide po lieky do auta. Po chvíľke návštevníčka povedala dôchodkyni, že sa ide pozrieť za kolegom s odôvodnením, že pravdepodobne nevie lieky nájsť. Keď žena odišla a viac sa nevrátila, skontrolovala si pani Eva zásuvku v spálni. Tam zistila, že jej chýbajú zlaté šperky. Dôchodkyni vznikla krádežou škoda vo výške 2000 eur.

Vyšetrovateľka začala trestné stíhanie pre zločin krádeže, za ktorý hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody na tri až 10 rokov. "Upozorňujeme občanov, aby si do svojich príbytkov nevpúšťali cudzích ľudí," opakovane vyzýva verejnosť polícia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.