Ruská volebná komisia zverejnila výsledky prezidentských volieb

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Moskva 23. marca (TASR) - Ruská Ústredná volebná komisia (ÚVK) oznámila v piatok konečné výsledky nedeľňajších prezidentských volieb, podľa ktorých Vladimir Putin jasne obhájil svoj mandát. Voľby zároveň vyhlásila za platné, informovala televízia RT.

Predsedníčka ÚVK Ella Pamfilovová uviedla, že Putin získal 76,69 percenta hlasov a dovedna ho podporilo 56,43 milióna voličov. Na druhom mieste skončil kandidát Komunistickej strany Ruskej federácie Pavel Grudinin so ziskom 11,77 percenta hlasov, tretiu priečku obsadil Vladimir Žirinovskij, ktorý dostal 5,65 percenta hlasov.

Xenija Sobčaková skončila na štvrtom mieste so ziskom 1,68 percenta hlasov. Grigorij Javlinskij obsadil piate miesto (1,05 percenta hlasov). Menej ako jedno percento hlasov dostali Boris Titov (0,76), Maxim Surajkin (0,68) a Sergej Baburin (0,65).

Televízia RT pripomenula, že Putin už načrtol priority svojho v poradí štvrtého prezidentského mandátu. "Primárny význam" bude mať domáca agenda, kde vyzdvihol zlepšenie životných podmienok ruských občanov. Putinovou prioritou bude tiež udržanie obranyschopnosti Ruska, prisľúbil však, že výdavky v tejto oblasti nezvýši.

Prezidentské voľby v Rusku poznamenali správy o nezrovnalostiach pri hlasovaní a objavili sa informácie o mnohých prípadoch porušenia volebného zákona, pripomenula agentúra AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.