Daňovníci využívajú mobilné kancelárie na podávanie daňových priznaní

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Bratislava 29. marca (TASR) - Približne dvesto daňovníkov využilo vo štvrtok v Bratislave-Petržalke za prvú hodinu možnosť podať daňové priznanie z príjmu za rok 2017 priamo zo svojho motorového vozidla. Finančná správa totiž aj tento rok zvolila mobilné kancelárie ako jednu z foriem podania daňového priznania.

Od rána, pred najväčším daňovým úradom na Ševčenkovej ulici, pristavili daňováci dve vozidlá a navyše vyčlenili približne 40 parkovacích miest. Práve parkovanie, ako zdôraznil prezident finančnej správy František Imrecze, ktorý bol skontrolovať, ako prebieha podávanie daňových priznaní, bolo v minulosti problematickou stránkou. Daňové priznanie k dani z príjmov za rok 2017 je potrebné podať a daň aj zaplatiť do 3. apríla.

Podľa jeho slov finančná správa má aktuálne k dispozícii viac ako polovicu z celkového predpokladaného počtu daňových priznaní. Dlhšie sú otvorené daňové úrady aj call centrum. Daňové priznanie môžu daňovníci okrem úradov odovzdať aj na viac ako 40 dodatočných miestach.

Doteraz finančná správa eviduje z celkového očakávaného počtu 60 % daňových priznaní k dani z príjmu fyzických osôb (typ A), 53 % daňových priznaní k dani z príjmu fyzických osôb (typ B) a 50 % daňových priznaní k dani z príjmu právnických osôb. Štatistiky v porovnaní s minulým rokom ukazujú, že disciplína daňovníkov sa zlepšuje.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.