Fidesz opäť ignoroval schôdzku výboru pre národnú bezpečnosť

Budapešť Foto: TASR/Ladislav Vallach

Budapešť 29. marca (TASR) - Pochybné finančné transakcie vo vládnych kruhoch, podozrenie z prania špinavých peňazí, vyšetrovanie maďarských občanov americkou službou FBI či prípad vyhostenia ruského diplomata z Maďarska mali byť hlavnými témami schôdzky maďarského parlamentného výboru pre národnú bezpečnosť, ktorú na štvrtok v Budapešti zvolala opozícia.

Schôdzka napokon - pre neúčasť poslancov za vládnu stranu Fidesz - nebola uznášaniaschopná, informoval spravodajský server Index.hu.

Schôdzku zvolal predseda výboru z opozičnej Maďarskej socialistickej strany (MSZP) Zsolt Molnár, ktorý okrem členov výboru pozval predsedu parlamentu Lászlóa Kövéra, ministra vnútra Sándora Pintéra a ministra riadiaceho úrad vlády Jánosa Lázára. Ani jeden z nich však neprišiel.

Prítomný bol iba štátny tajomník rezortu vnútra Tibor Pogácsás, ktorý povedal, že ak bude schôdzka uznášaniaschopná, odpovie na otázky členov výboru.

Index.hu pripomína, že členovia výboru z Fideszu neprišli v uplynulých piatich mesiacoch ani na jednu schôdzku tohto výboru.

Členka výboru, predsedníčka a kandidátka na premiéra ochranárskej strany Politika môže byť iná (LMP) Bernadett Szélová, v tejto súvislosti podala žalobu na Kövéra, ktorý si podľa nej päť mesiacov neplní svoje povinnosti tým, že toleruje neúčasť členov výboru za Fidesz.

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.