Toto je stanovisko SFZ k situácii počas finále Slovnaft Cupu v Trnave

Na snímke fanúšikovia Slovana používajú pyrotechniku, za ktorú boli vytlačení zo štadióna počas finále Slovnaft Cup-u medzi ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok v Trnave v utorok 1. mája 2018. Foto: TASR/Lukáš Grinaj

Bratislava 2. mája (TASR) - Slovenský futbalový zväz (SFZ) zverejnil oficiálne stanovisko k udalostiam z utorňajšieho finále 49. ročníka Slovenského pohára Slovnaft Cupu 2017/2018, v ktorom Slovan Bratislava zdolal MFK Ružomberok 3:1 a obhájil víťazstvo v súťaži. Finále musel hlavný rozhodca Patrik Hrčka prerušiť a poslať oba tímy v 72. minúte do šatní po opakovanom hádzaní delobuchov fanúšikmi Slovana. Organizátor SFZ nariadil vypratať ich sektor, finále sa následne dohralo bez ich prítomnosti.

ŠR TASR uverejňuje stanovisko v plnom znení a bez redakčných úprav:

"SFZ si je vedomý udalostí, ktoré sa udiali počas finále Slovnaft Cupu. SFZ označil tento zápas za rizikový najmä z dôvodu očakávanej prítomnosti rizikových fanúšikov ŠK Slovan Bratislava. V spolupráci s policajným zborom sme pripravili bezpečnostné opatrenia tak, aby boli čo najefektívnejšie. Pri prehliadkach pred vstupom na štadión boli zadržané osoby, najmä ženy, ktoré sa snažili vniesť pyrotechniku na tribúny aj spôsobom, ktorý je z hľadiska praktického vykonania zákona ťažko zrealizovateľný.

Po hodine hry prišlo prvýkrát v sektore fanúšikov ŠK Slovan Bratislava k použitiu pyrotechniky a k napadnutiu usporiadateľskej služby. Keďže útoky zo strany fanúšikov neprestávali, postupovali sme v zmysle zákona i športových predpisov. Prvýkrát sme zápas prerušili, upozornili sme fanúšikov, druhýkrát po použití pyrotechniky v 72. minúte sme stiahli hráčov do kabín a znova sme fanúšikov vyzývali, aby sa upokojili. Lenže prichádzali ďalšie útoky na usporiadateľskú službu, a tak polícia prevzala kompetencie a pristúpila k vytlačeniu fanúšikov ŠK Slovan Bratislava z ich sektora.

Následne po vyprataní sektora sa pokračovalo v zápase bez incidentu. Niekoľko fanúšikov bolo zadržaných. SFZ situáciu vyhodnocuje spoločne s políciou a keď budú jasné všetky fakty a čísla, budeme verejnosť o výsledkoch informovať. Incident, ktorý sa odohral a aj samotný fakt, že sme museli vypratať sektor s fanúšikmi nás mrzí, ale nemali sme inú možnosť, keďže sme chceli, aby zvíťazil šport a futbal a aby sa o výsledku nerozhodovalo za zeleným stolom, ale na ihrisku. SFZ je pripravený poskytnúť stanovisko Disciplinárnej komisii SFZ a niesť zodpovednosť."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.