Sťažností na obsah vysielania médií bolo vlani menej ako rok predtým

Rokovanie Výboru NR SR pre kultúru a média v Bratislave 3. mája 2018. Na snímke vpravo predseda výboru Dušan Jarjabek (Smer-SD). Foto: TASR - Jakub Kotian

Bratislava 3. mája (TASR) – Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) prijala v roku 2017 celkovo 288 sťažností týkajúcich sa obsahu vysielania. Vyplýva to zo Správy o stave vysielania v SR, ktorú vo štvrtok odobril parlamentný výbor pre kultúru a médiá.

"V porovnaní s rokom 2016 bolo sťažností menej, rovnako bolo menej i sťažností voči našim rozhodnutiam o podnetoch," skonštatovala na rokovaní predsedníčka RVR Marta Danielová.

Zo správy vyplýva, že najviac sťažností (116) sa vzťahovalo na objektivitu a vyváženosť spravodajských a politicko-publicistických programov. Nevhodnosť vysielaných programov vo vzťahu k ochrane maloletých namietalo 76 sťažností, 32 podnetov sa vzťahovalo na vysielanie reklamy, telenákupu, umiestňovanie produktov či sponzoring, 32 sa týkalo ľudskej dôstojnosti a ľudskosti. Zvyšných 59 sťažností malo iný charakter, resp. sa vzťahovalo na rôzne iné ustanovenia zákona o vysielaní. Rovnako ako v minulosti sa prešetrovalo pri niektorých podaniach súčasne viacero podnetov, to znamená, že smerovali voči viacerým vysielateľom alebo namietali rôzne porušenia zákona v rôznych programoch.

Najväčší počet sťažností (63) v prípade televíznych staníc smeroval voči televízii JOJ. O niečo menej (56) bolo voči RTVS - Jednotka, TV MARKÍZA (40) a TA3 (25). Vysielania regionálnych a lokálnych televízií sa týkalo vlani deväť sťažností. V rozhlasovom vysielaní ich RVR zaevidovala 39, z toho 32 sa týkalo okruhov Slovenského rozhlasu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.