Zmeny v ochrane osobných údajov ovplyvnia aj realitné kancelárie

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Bratislava 4. mája (TASR) - Hromadné preškoľovanie realitných maklérov a zástupcov realitných kancelárií (RK) na nové pravidlá ochrany osobných údajov realizuje Realitná únia SR v spolupráci so Slovenskou realitnou akadémiou. TASR o tom informoval tajomník únie Mojmír Plavec s tým, že zmeny významne zasiahnu aj realitný segment.

Každá RK musí mať povinne bezpečnostnú dokumentáciu, tvorí ju okrem pravidiel ochrany pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti aj dokumentácia o ochrane osobných údajov, konštatoval.

Najväčšou výzvou je objasniť princípy a zásady, na ktorých sú postavené nové pravidlá ochrany osobných údajov. "Vysvetľujeme ich najmä na konkrétnych krokoch, ktoré robia realitní sprostredkovatelia v praxi," priblížil Plavec.

Podľa neho je však predpoklad, že mnohé RK si túto povinnosť nechajú na poslednú chvíľu. "O to viac, ak slovenský zákon o ochrane osobných údajov nad rámec nariadenia GDPR žiada, aby sa pri prijímaní bezpečnostných opatrení primerane postupovalo podľa medzinárodných noriem a štandardov bezpečnosti," uzavrel.

V krajinách EÚ vstúpi nariadenie GDPR do platnosti 25. mája 2018.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.