Výkup pozemkov pod obchvatom Sabinova bude stáť 7,7 milióna eur

Ilustračná snímka. Foto: TASR Marko Erd

Bratislava 16. mája (TASR) - Majetkovo-právne vyrovnanie pozemkov pod obchvatom mesta Sabinov bude tento a budúci rok stáť takmer 8 miliónov eur. Vyplýva to z návrhu záväzného plánu výkupu pozemkov pod obchvatom mesta Sabinov a jeho finančné zabezpečenie, ktorý v stredu schválil na svojom rokovaní vládny kabinet.

"Ministerstvo dopravy a výstavby SR vyčíslilo náklady na majetkovoprávne usporiadanie stavby v rokoch 2018 až 2019 v hodnote 7,7 milióna eur a na realizáciu stavby v rokoch 2021 až 2023 spolu viac ako 45 miliónov eur," konštatuje sa vo vládnom materiáli.

V roku 2018 si činnosti spojené s majetkovoprávnym usporiadaním stavby podľa materiálu vyžiadajú 1,51 milióna eur. Na krytie týchto výdavkov navrhuje Ministerstvo financií SR uvoľniť zdroje kapitoly Všeobecná pokladničná správa. Tieto prostriedky bude ministerstvo financií poukazovať ministerstvu dopravy a výstavby, ktoré zabezpečí ich ďalšiu alokáciu. Zostávajúce výdavky potrebné na výkup pozemkov Ministerstvo financií SR zabezpečí počas roka 2018.

Vláda zároveň prerokovala informáciu o návrhu možného riešenia prevodu nehnuteľného majetku štátu v správe štátneho podniku Lesy SR do vlastníctva mesta Sabinov. Pre mesto Sabinov pripadá podľa informatívneho materiálu do úvahy "Rozšírenie priemyselnej zóny mesta v areáli skladov štátnych lesov na Hollého ulici v Sabinove, revitalizácia – využitia na malý mestský priemyselný park, rekonštrukcia technickej a dopravnej infraštruktúry, oplotenie, dokumentácia". Podľa územného plánu mesta Sabinov sa pozemky nachádzajú v plochách určených na priemyselnú výrobu a sklady. Prevod nehnuteľného majetku štátu so zostatkovou hodnotou nad 165.900 eur môže povoliť vláda SR.

Prevod nehnuteľného majetku štátu do vlastníctva mesta Sabinov sa v súlade s akčným plánom rozvoja okresu Sabinov zrealizuje kúpnou zmluvou, na dohodnutý účel, za dohodnutú kúpnu cenu, pri zachovaní určenej minimálnej doby užívania na dohodnutý účel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.