Sergej Lavrov sa stretol s Kim Čong-unom, pozval ho na návštevu Ruska

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov (uprostred vľavo) a severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-hoo (uprostred vpravo) počas stretnutia 31. mája 2018 v Pchjongjangu. Foto: TASR/AP

Pchjongjang 31. mája (TASR) - Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov zakončil svoju štvrtkovú návštevu Severnej Kórey stretnutím s jej vodcom Kim Čong-unom.

"Diskutovali o súčasnom stave a vyhliadkach na ďalší rozvoj priateľských vzťahov a spolupráce medzi Ruskom a Severnou Kóreou, keďže obe krajiny tento rok oslavujú 70. výročie nadviazania diplomatických vzťahov," uviedol ruský rezort diplomacie vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra TASS.

"Uskutočnila sa dôkladná výmena názorov na situáciu okolo Kórejského polostrova s dôrazom na spôsoby, ako zlepšiť koordináciu úsilia zameraného na nájdenie politických a diplomatických riešení v celom rade otázok, s ktorými sa tento subregión stretáva," dodalo ministerstvo.

Lavrov po skončení rokovaní podľa agentúry Interfax oznámil, že pozval Kim Čong-una na návštevu Ruskej federácie.

Vodca KĽDR sa poďakoval ruskej vláde za to, že sa postavila proti túžbe USA rozšíriť svoju hegemóniu vo svete. "Sme vždy pripravení rokovať s ruskou stranou na túto tému," cituje Kima Interfax.

Stretnutie s Lavrovom bude podľa Kim Čong-una základom na "ďalšie posilňovanie a rozvíjanie našich priateľských vzťahov s Ruskom a prehĺbenie našej úzkej spolupráce".

Lavrov pred stretnutím s Kim Čong-unom rokoval so severokórejským ministrom zahraničných vecí Ri Jong-hoom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.