V Predjordánsku útočil Palestínčan autom do vojakov

Pohľad na Hebron, archívna snímka. Foto: UNESCO

Jeruzalem 2. júna (TASR) - Izraelská armáda oznámila, že zastrelila Palestínčana, ktorý chcel v sobotu zraziť v meste Hebron na západnom brehu rieky Jordán autom jej vojakov. Píše o tom agentúra AP.

Príslušníci ozbrojených zložiek židovského štátu však začali na útočníka strieľať a fyzicky ho zneškodnili. Ani jeden izraelský vojak neutrpel zranenie.

V priebehu posledných dvoch rokov boli izraelské jednotky v Predjordánsku (čo je iný názov pre západný breh Jordánu) vystavené množstvu útokov nožmi či vrážaním áut do ľudí. V poslednom čase však začali byť atentáty tohto typu už menej časté a protesty palestínskych Arabov sa sústreďujú na násilné demonštrácie v pohraničnej oblasti pásma Gazy.

Palestínčania i ľudskoprávne organizácie obviňujú Izrael z neprimerane tvrdých zákrokov voči týmto demonštrantom. Podľa židovského štátu však vojaci strieľajú v Gaze len na hlavných podnecovateľov nepokojov, čo sú spravidla členovia palestínskych militantných skupín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.