Maďari odhalili skupinu falšujúcu faktúry za milióny aj za firmy zo SR

Ilustračné foto. Foto: TASR

Budapešť/Bratislava 7. júna (TASR) - Vyšetrovatelia maďarského Národného úradu pre dane a clá (NAV) navrhli vznesenie obvinenia voči 64 členom zločineckej skupiny, ktorá vystavila a použila fiktívne faktúry v celkovej hodnote vyše štyroch miliárd forintov (12,6 milióna eur). Dokumenty falšovali najmä v mene maďarských, českých a slovenských spoločností, informoval vo štvrtok NAV agentúru MTI.

Fiktívne faktúry s daňou z pridanej hodnoty (DPH) fingovali obchod s cukrom, rastlinným olejom, kávou, sladidlom, slnečnými okuliarmi, bižutériou či sójou dovezenou z Talianska.

Časť skupiny podozrivých dovážala zeleninu a ovocie v mene slovenských firiem zo západnej Európy, tovar však predali obchodníkom na budapeštianskej tržnici Budapesti Nagybani Piac.

Na prípade pracovalo 240 kriminalistov, colníkov a informatikov NAV-u. Dôkazy zabezpečili na vyše 70 miestach Maďarska, pričom zabavili aj majetok v hodnote troch štvrtín spôsobenej škody na štátnom rozpočte.

spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.