V septembri vyjde nový posmrtný album Princea

Prince, archívna snímka Foto: TASR/AP

Minneapolis 8. júna (TASR) - Vydanie nového posmrtného albumu amerického speváka a skladateľa Princea oznámili vo štvrtok, keď by sa tento umelec dožil svojich 60. narodenín. Album s názvom "Piano & a Microphone 1983" bude obsahovať deväť dosiaľ nezverejnených skladieb a vyjde v septembri, informuje stanica BBC.

Na albume budú skladby, ktoré Prince nahral iba s klavírom v roku 1983 - vrátane prvotnej verzie jeho najväčšieho hitu Purple Rain alebo neortodoxného predvedenia spirituálu Mary Don't You Weep z 19. storočia. Avizovaný 35-minútový album desaťročia cirkuloval medzi fanúšikmi ako neoficiálny bootleg pod viacerými názvami.

"Táto neprikrášlená a intímna nahrávka, ktorá vznikla predtým, ako Prince získal medzinárodnú slávu, je podobná formátu jeho rovnomenného turné z roku 2016, ktorým ukončil svoju kariéru," povedal pre časopis Rolling Stone zástupca jeho pozostalosti Troy Carter. Princeov ďalší posmrtný album je naplánovaný na budúci rok.

Uznávaný a vplyvný hudobník zomrel vo veku 57 rokov v apríli 2016, keď sa vo svojom sídle Paisley Park v Minnesote neúmyselne predávkoval liekmi proti bolesti. Debutoval v roku 1978, odvtedy sa predalo vyše 100 miliónov jeho albumov a singlov. Princeova hudba v sebe zlučuje prvky rocku, funku, jazzu, popu, soulu a R&B.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.