Prezident A. Kiska opäť rozdelil svoj plat desiatim rodinám v núdzi

Prezident SR Andrej Kiska. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 22. júna (TASR) - Desať rodín, ktoré sa ocitli v núdzi, dostali od prezidenta SR Andreja Kisku po 487,80 eura. Rozdelil im svoj aprílový plat. TASR o tom informoval Martin Lipták z tlačového oddelenia kancelárie prezidenta.

Peniaze tentoraz pomôžu napríklad matke s ôsmimi deťmi. "Rodina zažila dlhoročné fyzické a psychické týranie zo strany otca, následkom ktorého trpia matka aj deti vážnymi zdravotnými ochoreniami. Po smrti muža sa matka nanovo vydala, jej manžel sa vzorne stará o všetky deti, trpí však svalovou dystrofiou a nemôže sa riadne zamestnať," priblížil Lipták situáciu adresátov pomoci. Rodina je preto vo finančných ťažkostiach a nemá peniaze na potrebnú liečbu.

Prezident pomohol aj inej rodine s ôsmimi deťmi. Po sérii náročných udalostí v rodine sa totiž zhoršil zdravotný stav matky. Tá potrebuje hospitalizáciu, ale na jej liečbu chýbajú rodine financie.

Prezidentove peniaze pomôžu aj matke troch detí, ktorá náhle prišla o manžela. "Pracuje ako učiteľka a jej nízky príjem nestačí na pokrytie základných výdavkov rodiny," informoval Lipták. Finančný príspevok pomôže taktiež mužovi, ktorý je po úraze na vozíku a má diagnózu kvadruplégia. "Je odkázaný na pomoc svojich blízkych a lekárov, denne podstupuje rehabilitácie. Muž potreboval prispieť na antidekubitnú podušku do vozíka," doplnil Lipták.

Adresátom bolo aj šesť rodín s onkologickými ochoreniami.

Prezident vybral adresátov pomoci na základe návrhov neziskových organizácií, ktoré sa dlhodobo venujú ľuďom v núdzi – Plamienok, Úsmev ako dar, Liga proti rakovine, Dobrý anjel a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR. Robí tak každý mesiac.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.