Šéfovia parlamentov V4 a Rakúska sa neformálne zišli v Balatonfürede

Na snímke zľava predseda Národnej rady Rakúska Wolfgang Sobotka, predseda Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Radek Vondráček, predseda maďarského Národného zhromaždenia László Kövér, podpredsedníčka poľského Sejmu Beata Mazureková, predseda poľského Senátu Stanislawa Karczewski, a predseda Národnej rady SR Andreja Danko pózujú počas dvojdňového neformálneho stretnutia predsedov parlamentov V4 v Balatonfürede 22. júna 2018. Foto: TASR / TASR/DUNA/MTI - Gyorgy Varga

Budapešť 22. júna (TASR) - Zhodnotenie končiaceho sa ročného maďarského predsedníctva vo Vyšehradskej štvorke (V4), vízie nadchádzajúceho slovenského predsedníctva v tomto zoskupení či otázky kybernetickej bezpečnosti sú hlavnými témami dvojdňového neformálneho stretnutia predsedov parlamentov V4, ktoré sa za účasti predsedu Národnej rady Rakúska Wolfganga Sobotku začalo v piatok v maďarskom Balatonföldvári.

Predseda maďarského Národného zhromaždenia László Kövér hostí na brehu jazera Balaton ďalej predsedu Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Radka Vondráčka, predsedu poľského Senátu Stanislawa Karczewského, podpredsedníčku poľského Sejmu Beatu Mazurekovú a predsedu Národnej rady SR Andreja Danka.

Slovenská strana deklarovala, že v nadchádzajúcom predsedníctve V4 chce klásť dôraz na posilňovanie vnútornej dynamiky, konkurencieschopnosti, bezpečnosti, prepojenosti a súdržnosti vyšehradského regiónu ako integrálnej súčasti Európskej únie. Napĺňanie týchto ambícií je vyjadrené mottom slovenského predsedníctva "Dynamický Vyšehrad pre Európu".

Spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.