Polícia obvinila viceprezidenta ŠK Slovan Bratislava Ivana K. ml.

Ivan K. ml. (vpravo). Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 25. júna (TASR) - Vyšetrovateľ národnej protiteroristickej jednotky NAKA obvinil v pondelok viceprezidenta a generálneho riaditeľa ŠK Slovan Bratislava Ivana K. ml. z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Informuje o tom polícia na svojom facebookovom profile. Bližšie informácie k prípadu zatiaľ nekonkretizuje. "Viac informácií poskytneme, akonáhle to priebeh vyšetrovania dovolí," píše polícia.

Spomínaného prečinu sa mal Ivan K. ml. dopustiť počas finále slovenskej pohárovej súťaže medzi bratislavským Slovanom a MFK Ružomberok, ktoré sa odohralo 1. mája na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. Ten bol údajne cez prestávku v kabíne rozhodcov, pri upokojovaní fanúšikov Slovana išiel za nimi na tribúnu, vošiel na hraciu plochu a následne s nimi podľa televíznych záznamov vulgárne skandoval. Okrem toho sa dopustil ďalšieho hrubého nešportového správania na ploche ihriska, kde ho televízne kamery zastihli so vztýčenou pravicou, ktorou gestikuloval smerom k tribúnam.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) ho potrestala pokutou 10.000 eur a zákazom vstupu do šatní, technickej zóny vrátane priestorov hráčskej lavičky, priestorov extra sedenia a priestorov vyhradených pre delegované osoby do 31. decembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.