MAL SMOLU: Vyhýbal sa base, vyňuchal ho policajný pes

Na snímke policajný vlčiak Vels. Foto: Polícia SR

Bratislava 17. augusta (TASR) – Na základe oznámenia na tiesňovú linku 158 boli vo štvrtok (16.8.) vyslané policajné hliadky na Novosvetskú ulicu v Bratislave, kde majiteľ vo svojom rodinnom dome spozoroval neznámeho muža, ktorý následne utiekol cez okno. Na miesto sa dostavil aj psovod, ktorý použil služobného psa na sledovanie pachovej stopy. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave Lucia Mihalíková.

"Služobný pes, osemročný nemecký ovčiak Vels, zachytil pachovú stopu, ktorú sledoval 500 metrov až k opustenej záhrade, kde v kríkoch štekotom označil prítomnosť neznámej osoby. Nachádzali sa pri nej odcudzené veci z rodinného domu," priblížila hovorkyňa. Muža pre podozrenie zo spáchania trestného činu policajná hliadka eskortovala na príslušné policajné oddelenie.

Poverený príslušník PZ už v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin porušovania domovej slobody v súbehu s prečinom krádeže. "Po vykonaní všetkých procesných úkonov bude Bratislavčan dodaný do Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Bratislava. Prípadom sa zaoberá príslušný útvar v pôsobnosti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava I," uzavrela Mihalíková.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.