SaS: Činy D. Sakovej sú spoločensky škodlivé

Na archívnej snímke predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík. Foto: TASR Erika Ďurčová

Bratislava 17. augusta (TASR) - Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) preukázala totálnu absenciu dobrého politického vkusu a zmyslu pre realitu. Uviedol to predseda SaS Richard Sulík. Liberáli reagujú na to, že bývalý policajný prezident Tibor Gašpar je Sakovej poradcom a tiež na pripravované zmeny výberu policajného prezidenta. SaS považuje ministerkine činy za úbohé a spoločensky škodlivé.

"Ministerka Saková, ktorá nemá ani dôveru prezidenta, opozície, veľkej časti občanov, ba dokonca aj časti koaličných politikov, preukázala totálnu absenciu dobrého politického vkusu a zmyslu pre realitu," vyhlásil Sulík. Nikoho potom podľa neho neprekvapí, že ministerstvo vnútra pod Sakovej vedením odmietlo návrhy tretieho sektora a nový policajný prezident sa bude síce voliť podľa nových pravidiel, ale obsah zostane ten istý. "Policajný prezident naďalej bude musieť byť človekom blízkym súčasnej vládnej koalície, pretože jeho hlavnou úlohou bude kryť koaličné špinavosti a zlodejstvá, osobitne tie smerácke," povedal Sulík.

SaS zdôrazňuje, že na Slovensku je možné obnoviť vládu zákona a spravodlivosť iba zmenou vlády. "Ak ministerka vnútra Denisa Saková spraví z bývalého prezidenta Tibora Gašpara svojho poradcu, sú márne akékoľvek očakávania, že sa niečo zmení k lepšiemu," doplnil podpredseda SaS Ľubomír Galko. Podľa liberálov sa Tibor Gašpar stal symbolom toho najhoršieho, čo sa Policajnému zboru môže stať. Hovoria o nízkej profesionalite, neodôvodnenej brutalite, neschopnosti stíhať ľudí s politickými konexiami a šikanovaní kritikov vládnej moci.

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar začal pracovať na ministerstve vnútra od začiatku augusta. Zaradený je ako odborník ústavného činiteľa v oblasti legislatívy a v oblasti sociálne vylúčených komunít. Nie je zamestnaný na plný úväzok. Potvrdil to hovorca ministerstva Petar Lazarov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.