SIEA spustila registráciu na kreatívne vouchery v oblasti architektúry

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Bratislava 23. augusta (TASR) - Záujemcovia o kreatívne vouchery na služby architektov sa môžu od štvrtka zaregistrovať prostredníctvom elektronického formulára. Vouchery, ktoré pokryjú 50 percent nákladov na služby, sú novou formou európskej pomoci v rámci národného projektu Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA). TASR o tom informoval Stanislav Jurikovič z oddelenia komunikácie SIEA.

Na prvú výzvu v odvetví architektúra je vyčlenených milión eur, pričom minimálna hodnota voucheru je 1000 eur a jeho maximálna hodnota 10.000 eur. Tie sú určené pre mikro-, malé a stredné podniky, ktoré majú záujem inovovať a využiť pritom služby z vybraných oblastí kreatívneho priemyslu. "Podnikatelia zaplatia celú zákazku a po predložení kompletnej dokumentácie im SIEA voucher spätne preplatí. Pri registrácii si podnikateľ vyberá, či podá žiadosť do prvého kola hodnotenia s termínom ukončenia realizácie svojho projektu do 31. októbra alebo do druhého kola s termínom ukončenia do 31. januára 2019," uviedol Jurikovič.

Záujemcovia sa môžu zaregistrovať počas pracovných dní v čase od 12.00 h do 20.00 h na stránke www.vytvor.me. Pri elektronickej registrácii uvedie podnikateľ aj názov víťazného dodávateľa, ktorý predložil najnižšiu cenovú ponuku. Od momentu zaregistrovania budú pre podnikateľa v systéme rezervované prostriedky na jeho voucher. "Dodávatelia služieb musia podnikať v príslušnom odvetví minimálne rok. Ak sa chcú do projektu zapojiť, môžu požiadať o zápis do zoznamu oprávnených realizátorov. Po podpise zmluvy o spolupráci so SIEA bude ich profil zverejnený v galérii realizátorov na stránke projektu," povedal Jurikovič.

Aktuálne je v galérii zverejnených približne 50 profilov realizátorov, viac ako 100 ďalších už požiadalo o registráciu. Zverejnené sú aj podmienky poskytovania voucherov na služby dizajnérov, registrácia tu bude spustená 30. augusta. Na jeseň plánuje SIEA vyhlásiť aj výzvy na pomoc v odvetviach programovanie, reklama a marketing. V rámci projektu, ktorý je financovaný z operačného programu Výskum a inovácie, budú v nasledujúcich rokoch vydané vouchery v hodnote 7,5 milióna eur pre minimálne 1500 podnikov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.