Slováci sa môžu prvýkrát zapojiť do medzinárodného pútnického dňa

Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván

Bratislava 23. augusta (TASR) – Slováci sa môžu v sobotu (25.8.) prvýkrát zapojiť do medzinárodného pútnického dňa. Jeho hlavnou témou tento rok je heslo Na spoločnej ceste. TASR o tom informoval koordinátor Stredoeurópskej mariánskej cesty na Slovensku Ondrej Török.

Podstatou tohto podujatia je, že účastníci pešo prejdú vzdialenosť zodpovedajúcu jednodňovej púti, teda 15 až 25 kilometrov. "Vychádza sa z takzvaných štartovacích staníc, kde dostanú pútnici požehnanie, a púť sa končí v cieľových staniciach, kde sa koná záverečná svätá omša a agapé," informoval Török.

Podujatie má byť okrem iného aj propagáciou Stredoeurópskej mariánskej cesty (SEMC), ktorá spája rôzne mariánske pútnické miesta na území Poľska, Slovenska, Maďarska, Rakúska, Rumunska, Chorvátska, Srbska a Bosny a Hercegoviny. Sieť SEMC má dve hlavné diagonály: v smere západ - východ na trase Mariazell (Rakúsko) - Sumuleu Ciuc (Rumunsko) a v smere sever - juh na trase Čenstochová - Medžugorie. Obe diagonály majú dĺžku približne 1400 kilometrov. Hlavná diagonála zo severu na juh prechádza aj cez územie Slovenska v úseku Šahy - Staré Hory – Trstená, pričom trasa je vedená po značkovaných turistických chodníkoch.

"Medzinárodný pútnický deň je každoročne obetovaný na jeden spoločný úmysel a tento rok je to za matky," uviedol Török. Podľa neho je pútnictvo určitá forma šírenia evanjelia. Konkrétne úseky peších pútí nájdu veriaci na webovej stránke www.mariaut.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.