Grécky premiér zrekonštruoval svoj kabinet, no iba nepodstatne

Grécky premiér Alexis Tsipras. Foto: TASR/AP

Atény 29. augusta (TASR) - Grécka vláda premiéra Alexisa Tsiprasa prešla v utorok limitovanou rekonštrukciou, ktorá sa dotkla predovšetkým personálneho obsadenia niekoľkých postov viceministrov.

Ministri na čele kľúčových rezortov Tsiprasovho kabinetu zostali vo funkciách.

Politickí analytici sa domnievajú, že ide o akýsi symbolický nový začiatok v súvislosti s perspektívami, pred ktorými stojí krajina po skončení reštriktívnych úsporných programov.

Za najdôležitejší signál pre finančné trhy považujú komentátori zhodne to, že na čele rezortu financií zostal Euklidis Tsakalotos, s ktorého menom sa spájajú reformy i úsporná politika. Tsipras tak vyslal signál, že mieni pokračovať vo finančnej politike, na ktorej sa dohodol s veriteľmi, poznamenala tlačová agentúra DPA.

Grécko v roku 2010 zachránil pred bankrotom balík medzinárodnej finančnej pomoci. Veritelia z členských krajín eurozóny a Medzinárodný menový fond (MMF) však výmenou za ňu prinútili krajinu k drastickým zníženiam výdavkov, ktoré zvýšili úroveň chudoby a nezamestnanosti v krajine.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.