Slovenskú dvadsaťjednotku preverí pred kvalifikáciou Taliansko

Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adrián Guľa. Foto: TASR/Martin Baumann

Dunajská Streda 5. septembra (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov odohrá premiérové stretnutie pod trénerským vedením Adriána Guľu. Vo štvrtok si od 18.30 h na štadióne FC DAC 1904 Dunajská Streda zmeria v príprave sily s talianskymi rovesníkmi. Bude to previerka pred utorňajším zápasom kvalifikácie ME 2019 na trávniku Islandu.

Bývalý kouč MŠK Žilina nastúpil do funkcie v máji, zatiaľ viedol výber do 20 rokov v prípravnom súboji na pôde Moldavska (0:0). V oboch tohtoročných kvalifikačných vystúpeniach dvadsaťjednotky (víťazstvá nad Albánskom 3:2, 4:1, pozn.) bol na lavičke Oto Brunegraf, ktorý zastával pozíciu dočasne po odchode Pavla Hapala. "Pocity sú úžasné, je obrovská odmena viesť kvalitných hráčov a reprezentáciu Slovenska," vravel Guľa.

Hneď na úvod príde súper, s ktorým má Slovensko aj v tejto vekovej kategórii svoju históriu: "Slováci im majú čo vracať, vypadli sme s nimi v baráži ME 2015 a ich zápas na ME 2017 znamenal, že sme sa neposunuli ďalej. Podľa motivácie to pre nás vôbec nebude prípravný, ale súťažný súboj. Čaká na nás naozaj vysoká kvalita, Taliani sa chystajú na domáci šampionát. Naši chlapci sú motivovaní, pretože prvý dojem je veľmi podstatný, aby sme zistili, že vieme ísť tímovo a s maximálnym úsilím za víťazstvom proti silnému protivníkovi."

S Talianskom je spätá aj súčasnosť niekoľkých členov Guľovho kádra, tento rok tam zamierili Samuel Mráz (Empoli), Dávid Hancko (Fiorentina) či Nikolas Špalek (Brescia): "Chcú sa ukázať pred rovesníkmi. Vyslali dôležitý signál, že do Talianska sa dá dostať aj na priamy prestup zo slovenskej ligy, nielen cez Primaveru. Bude potrebné potvrdiť to výkonnosťou na ihrisku, dá sa hrať aj rozhodujúca úloha, akú má Milan Škriniar v Interi Miláno."

Štyridsaťtriročný tréner chce dať vo štvrtok priestor čo najviac zverencom: "Pokúsime sa o to podľa dohody o striedaniach. Budú mať šancu presvedčiť, že môžu hrať od začiatku alebo striedať a z tejto pozície pomôcť mužstvu k úspechu. Na Islande stojíme pred jasnou úlohou zvíťaziť. Je však podstatné hrať naplno každý duel, ísť nadoraz by malo byť zvykové správanie. Nielen vzhľadom na mladosť, v reprezentačnom drese musíte isť na maximálny výkon. Pre trénera je dôležité nekalkulovať, čo bude neskôr, ale sústrediť sa na to najbližšie."

Prostredie štadióna v Dunajskej Strede dobre pozná Christián Herc, ktorý si oblieka práve dres FC DAC 1904. "Z klubového pohľadu som po začiatku sezóny veľmi šťastný. Dúfam, že to prenesiem aj do reprezentácie. Teším sa, v Dunajskej Strede máme veľmi pekný štadión, verím, že ľudia si nájdu cestu aj na reprezentáciu. Snáď sa dobre pripravíme na Island, ktorému máme čo oplácať," povedal stredopoliar Herc pre TASR. "Boli sme tam na viacerých zápasoch, videli sme profesionálny prístup ľudí, nádherný štadión, kvalitnú plochu. V ligových dueloch je tam úžasné zázemie, čo sa týka fanúšikovských decibelov. Dúfam, že to bude s kvalitnou diváckou podporou a vrúcne privítajú nielen Herca a Lászlóa Bénesa, ktorý je z tejto časti Slovenska, ale aj celé mužstvo. Stretnutie s Talianskom je odmena aj pre priaznivcov," dodal Guľa k dejisku.

prípravné stretnutie futbalistov do 21 rokov:

Slovensko - Taliansko /štvrtok 6. septembra, 18.30, MOL Aréna, Dunajská Streda/

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.