Kandidatúru na post primátora Trenčína ohlásil 48-ročný Miloš Mičega

Na snímke druhý zľava Miloš Mičega ohlásil kandidatúru na post primátora mesta Trenčín v tohtoročných novembrových komunálnych voľbách v stredu 5. septembra 2018 v Trenčíne. Kandidáta Miloša Mičegu predstavili zástupcovia politických strán, vľavo Alan Suchánek (OĽaNO), druhý sprava Boris Kollár (Sme rodina) a vpravo Ľubomír Galko (SaS). Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Trenčín 5. septembra (TASR) – O post primátora mesta Trenčín sa bude v novembrových komunálnych voľbách uchádzať 48-ročný vedúci Stavebného úradu v Trenčianskych Tepliciach, poslanec Mestského zastupiteľstva v Trenčíne a poslanec Trenčianskeho samosprávneho kraja Miloš Mičega. Kandiduje ako nezávislý, v predvolebnom boji ho podporujú SaS, Sme rodina a OĽaNO. Ľubomír Galko, Boris Kollár a Alan Suchánek prišli vyjadriť stranícku podporu počas štvrtkového ohlásenia kandidatúry.

Mesto Trenčín sa podľa Mičegu mení, otázkou však je, či sa mení tak, ako by sa malo. Myslí si, že minimálne v stavebnej oblasti by sa malo mesto posunúť ďalej.

"Mesto by sa malo meniť nielen v predvolebných rokoch, ale malo by sa meniť neustále. Je čas na zmenu a tá zmena je za lepší Trenčín. Mojimi krátkodobými cieľmi po mojom zvolení je čisté a zelené mesto, obnova detských a športových ihrísk a odstraňovanie bariér na chodníkoch," priblížil svoje vízie Mičega.

Ako dodal, strednodobými cieľmi, ktoré sa dajú urobiť počas jedného volebného obdobia, je obnova verejných priestorov, komplexná obnova ciest a chodníkov a sociálna politika. Dlhodobými cieľmi presahujúcimi jedno volebné obdobie sú obchvat mesta Trenčín, zamedzenie nezmyselného zahusťovania výstavby prostredníctvom územného plánu a riešenie dopravnej obslužnosti území.

"Strategické ciele sú zjednodušenie systému parkovania tak, aby obyvatelia mesta neboli diskriminovaní. Ďalšími sú kultúra v meste, bytová výstavba a výstavba futbalového štadióna, ktorý už dnes mal byť postavený. Hneď po voľbách zvolám rokovanie za účasti mesta, futbalových fanúšikov a futbalového klubu, aby sme štadión postavili. Keď bude treba, postavíme ho aj za financií mesta a futbalového zväzu," zdôraznil kandidát.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.