ĎALŠÍ ÚSPECH: Strelec Olejnik získal BRONZ pre SR v dvojitom trape

Na archívnej snímke slovenský reprezentant v športovej streľbe Hubert Andrzej Olejnik. Foto: TASR/Michal Svítok

Čchangwon 8. septembra (TASR) - Slovenský reprezentant v športovej streľbe Hubert Andrzej Olejnik získal bronzovú medailu v disciplíne dvojitý trap na MS v juhokórejskom Čchangwone. Titul majstra sveta si vystrieľal Ind Ankur Mittal, striebro získal I-jang Jang z Číny. Pre Slovensko je to zo šampionátu už piata medaila.

Traja medailisti bojovali o cenné kovy až v KO rozstrele, keď v súťaži dosiahli zhodne výkon 140. V ňom sa najviac darilo Indovi. Tridsaťšesťročný Olejnik nadviazal na bronz v tejto disciplíne z augustových ME v rakúskom Leobersdorfe. Tam tiež v mixe so Zuzanou Rehák Štefečekovou vyhral zlato.

Slovenskí strelci tak rozšírili medailovú zbierku na prebiehajúcich MS na 2-1-2. Rehák Štefečeková už skôr získala titul majsterky sveta v trape žien, resp. spolu s Erikom Vargom ovládli aj súťaž miešaných tímov v trape. Varga si tiež vystrieľal striebro v mužskom trape a Daniela Demjén-Pešková bola bronzová v disciplíne puška v ľahu na 50 metrov 60 rán.

Výsledky:

dvojitý trap - muži:

1. Ankur Mittal (Ind.) 140 + 4 v KO rozstrele (27+29+27+27+30,
2. I-jang Jang (Čína) 140 + 3 (26+29+28+28+29),
3. Hubert Andrzej OLEJNIK (SR) 140 + 1 (27+28+28+28+29)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.