Starosta Dúbravky M. Zaťovič chce získať mandát aj na ďalšie obdobie

Martin Zaťovič, archívna snímka. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 10. septembra (TASR) – Šport, športoviská i zeleň. Tieto oblasti by mali patriť k hlavným témam, ktorým sa chce venovať v ďalšom volebnom období súčasný starosta bratislavskej Dúbravky Martin Zaťovič. Počas uplynulého víkendu potvrdil, že sa v novembrových komunálnych voľbách bude uchádzať o opätovné zvolenie.

Dôležitým projektom v oblasti športovej infraštruktúry bude pre mestskú časť vytvorenie multifunkčného ihriska v parku na Pekníkovej ulici, na ktoré získala samospráva dotáciu z Úradu vlády SR. V súvislosti so zeleňou chce súčasný starosta zasa napríklad vytvoriť komunitný Náš park Pod záhradami.

"Výzvou ďalšieho volebného obdobia je vyriešiť strašiaky mestskej časti," priznal Zaťovič. Ide o budovu bývalej pošty na Saratovskej ulici, z ktorej by mal vzniknúť polyfunkčný objekt s priestorom pre trhovisko či verejné a kultúrne akcie. "Ďalším plánom je premeniť spustnutú budovu na Ulici kpt. Rašu a dať jej spolu s obyvateľmi a dúbravskou komunitou nové využitie," uviedol Zatovič.

Ostáva tiež vyriešiť rekonštrukciu Domu kultúry Dúbravka. "Priznávam sa, že sme mali predstavu začať s rekonštrukciou domu kultúry ešte v tomto volebnom období, brzdili nás však zákonné postupy, termíny verejného obstarávania a nebolo by zodpovedné zaťažiť mestskú časť na konci volebného obdobia úverom," uviedol v tejto súvislosti starosta.

Verí, že sa podarí dotiahnuť aj projekt rozšírenia Harmincovej ulice. "Počas predchádzajúcich rokov sa podaril výrazný posun, a to vykúpiť všetky pozemky, ktoré rozšíreniu bránili," pripomenul Zaťovič.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.