Európska centrálna banka očakáva spomalenie globálneho rastu

Budova Európskej centrálnej banky v nemeckom Frankfurte, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 27. septembra (TASR) - V blízkej budúcnosti sa očakáva spomalenie globálneho rastu, uviedla Európska centrálna banka (ECB) vo svojej mesačnej správe. Riziko eskalácie obchodného konfliktu medzi veľkými ekonomikami môže spôsobiť ďalšie zhoršenie nálady.

"Očakáva sa, že dynamika globálnej ekonomiky sa v krátkodobom horizonte spomalí," uviedla ECB v správe, ktorá je vo veľkej miere v súlade so stanoviskom Rady guvernérov zverejnenom po jej zasadnutí 13. septembra.

"Ďalšie zvýšenie ciel a neistoty týkajúce sa budúcich obchodných vzťahov zrejme budú mať negatívny vplyv na dynamiku globálnej ekonomiky."

Keďže ekonomike eurozóny sa darí, Rada guvernérov na svojom poslednom zasadnutí potvrdila, že od októbra zníži objem mesačných nákupov dlhopisov na polovicu a program uzavrie na konci roka. ECB tiež uviedla, že bude držať úrokové sadzby na rekordných minimách aspoň do konca budúceho leta. Takisto je spokojná s očakávaniami trhu, že niekedy v poslednom kvartáli 2019 mierne zvýši sadzby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.