Na primátora Stupavy sú štyria kandidáti

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Bratislava/Stupava 28. septembra (TASR) – V Stupave rozhodnú obyvatelia v novembrových komunálnych voľbách o tom, či bude na poste primátora zmena, alebo nie. Zoznam oficiálne zaregistrovaných kandidátov je na webe mesta.

Okrem súčasného primátora Romana Maroša, nezávislého kandidáta, sa o primátorský post uchádzajú ďalší traja. Ako nezávislá kandiduje tiež Elena Jaďuďová, ktorá v súčasnosti riadi odbor starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu v Bratislave, manažér Peter Novisedlák kandiduje s podporou pravicovej koalície SaS, OĽaNO, KDH, NOVA, Zmena Zdola a Demokratická únia Slovenska a hlavný kontrolór Martin Kajzer, ktorý kandiduje ako nominant ĽSNS.

V prípade kandidátov na poslancov je o 16 miest v mestskom zastupiteľstve 38 uchádzačov. V ôsmich dvojmandátových volebných obvodoch sa ich počet odlišuje, niekde sú len traja, v iných obvodoch šiesti, v jednom až ôsmi kandidáti. Viac ako polovicu všetkých kandidátov tvoria nezávislí (20), druhý najvyšší počet kandidátov tvoria tí, ktorí majú podporu strán SaS, OĽaNO, KDH, NOVA, Zmena zdola a Demokratická únia Slovenska. Jeden kandidát je nominantom zoskupenia Smer-SD, SNS, taktiež po jednom kandidátovi nominovala ĽSNS a Doma dobre a Národná koalícia.

Komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu 10. novembra 2018.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.