Trnavský primátor P. Bročka zvolal mimoriadne mestské zastupiteľstvo

Na archívnej snímke primátor Trnavy Peter Bročka. Foto: TASR

Trnava 28. septembra (TASR) – Primátor Trnavy Peter Bročka zvolal na základe žiadosti 11 poslancov mimoriadne zasadnutie mestského zastupiteľstva. V poradí už siedme v tomto volebnom období sa bude v stredu 3. októbra zaoberať aktuálnym súdnym sporom mesta Trnava so spoločnosťami City-Arena, a. s., a City-Arena PLUS, a. s. Poslanci kritizujú postup primátora, ktorý o tom neinformoval poslanecký zbor a nemal podľa nich mandát na podanie súdnej žaloby o určení vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam.

O šesť dní neskôr, 9. októbra, sa potom uskutoční posledné riadne trnavské mestské zastupiteľstvo. Má na programe okrem iného aktualizáciu rozpočtu mesta Trnavy na rok 2018, rokovanie o povolení spracovania zmeny územného plánu mesta, monitorovaciu správu Programu hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja od roku 2015 a tiež rozhodnutie, či sa mesto bude podieľať na financovaní hliadok miestnej občianskej poriadkovej služby v rámci projektu zvýšenia zamestnanosti príslušníkov marginalizovanej rómskej komunity. Informoval hovorca trnavskej radnice Pavol Tomašovič.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.