Zmena času zasiahne dva rýchliky ZSSK, budú hodinu stáť na stanici

Vlak Foto: TASR/František Iván

Bratislava 27. októbra (TASR) - Zmena letného času na stredoeurópsky v noci zo soboty na nedeľu 28. októbra ovplyvní jazdu dvoch nočných vlakov Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Keďže sa hodiny o 3.00 h ráno posunú na 2.00 h, podľa hovorcu spoločnosti Tomáša Kováča budú vlaky stáť na vybraných železničných staniciach a v ceste budú pokračovať po hodine.

Konkrétne zmena času zasiahne rýchlik Zemplín, ktorý o 21.54 h vyráža z Humenného a do Bratislavy má plánovaný príchod o 6.03 h. Zároveň úpravu času pocíti aj rýchlik Zemplín v opačnom smere, ktorý o 23.43 h vyráža z Bratislavy a do Humenného má príchod o 7.50 h.

"Na tratiach susedných železníc budú podobne ovplyvnené jazdy nočných vlakov, ktoré premávajú počas prechodu z letného času na stredoeurópsky," doplnil Kováč. Vlaky, ktoré vchádzajú na Slovensko po 3.00 h, pôjdu podľa jeho slov už podľa stredoeurópskeho času.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.