Japonská farmaceutická firma zvažuje predaj časti európskych aktív

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Tokio 29. októbra (TASR) - Japonská farmaceutická spoločnosť Takeda zvažuje predaj aktív v rámci svojej európskej divízie voľne predajných liekov. Cieľom je znížiť vysoký dlh v dôsledku prevzatia írskej technologickej spoločnosti Shire za 62 miliárd USD (54,65 miliardy eur).

Ako uviedli zdroje oboznámené s plánmi japonskej firmy, Takeda momentálne prehodnocuje svoje možnosti a v tejto súvislosti sa obrátila na banku JPMorgan Chase. Prípadný predaj by sa mohol uskutočniť na budúci rok a očakáva sa, že sa bude týkať aktív v hodnote okolo 1 miliardy eur, dodali zdroje, ktoré citovala agentúra Bloomberg.

Prevzatie väčšieho konkurenta Shire bude znamenať radikálnu transformáciu japonskej firmy, ktorá tak výrazne posilní svoju pozíciu vo výrobe lukratívnych liekov na vzácne choroby. Na sume 62 miliárd USD sa firmy dohodli po odmietnutí viacerých pôvodných ponúk, ktoré Shire považovala za nedostatočné. Podľa zdrojov však zatiaľ k žiadnemu rozhodnutiu v súvislosti s plánom predaja európskych aktív nedošlo a je možné, že Takeda si ich v plnej miere ponechá.

(1 EUR = 1,1345 USD)

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.