V Nitre počet ochorení na chrípku prudko klesol

Ilustračné foto. Foto: TASR - Henrich Mišovič

Nitra 5. novembra (TASR) – Počet ochorení na chrípku v Nitrianskom kraji v priebehu uplynulých dní prudko klesol. Chorých bolo o takmer polovicu menej ako v predchádzajúcom týždni.

Podľa údajov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre bolo v 44. kalendárnom týždni evidovaných celkovo 3219 akútnych respiračných ochorení. Z tohto počtu šlo o chrípku a chrípke podobné ochorenia v 344 prípadoch. „Predstavuje to pokles chrípky o 41,6 percenta oproti predchádzajúcemu kalendárnemu týždňu,“ informoval RÚVZ.

Najviac chorých bolo v skupine nula až päťročných detí. Priebeh ochorení bol komplikovaný u 55 osôb. Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 30,9 percenta zápalov prínosových dutín, 23,6 percenta zápalov pľúc a 45,5 percenta zápalov stredného ucha. Ochorenia hlásilo 55 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 39 percent lekárov pre dospelých. „Výchovno-vyučovací proces bol prerušený v jednej materskej škole v okrese Levice,“ informoval RÚVZ v Nitre.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.