VIDEO: Sydney zasiahla nezvyčajná prachová smršť

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Sydney 22. novembra (TASR) - Veľkomesto Sydney a ďalšie časti východoaustrálskeho štátu Nový Južný Wales zasiahla vo štvrtok mohutná prachová smršť, ktorá miestami znížila viditeľnosť na niekoľko metrov a viedla úrady k vydaniu zdravotných výstrah. Informovala o tom tlačová agentúra DPA.

Mnohí obyvatelia zverejnili v sociálnych médiách fotografie zachytávajúce panorámu Sydney v oranžovom opare. Oblasť nízkeho tlaku, kde vietor roznáša prachové častice, je podľa meteorológov dlhá približne 500 kilometrov.

Štátny úrad verejného zdravotníctva upozornil na možné riziká spojené so zhoršenou kvalitou ovzdušia, čo sa týka predovšetkým detí, starších ľudí a tých, ktorí trpia dýchacími ťažkosťami. Meteorologická služba uviedla, že hoci bude v priebehu dňa pretrvávať veterné počasie, daný útvar sa postupne presunie nad oceán.

Prachové smršte sa bežne vyskytujú v niektorých častiach vnútrozemskej Austrálie, v pobrežných mestách sú však v takomto rozsahu nezvyčajné, poznamenala DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.