Ryanair dosiahol rámcovú dohodu s odborovým zväzom nemeckých pilotov

Lietadlo írskej nízkonákladovej spoločnosti Ryanair. Foto: TASR/AP

Dublin/Berlín 4. decembra (TASR) - Írska spoločnosť Ryanair dosiahla rámcovú dohodu s odborovým zväzom nemeckých pilotov Vereinigung Cockpit (VC) o mzdách a odmenách. To je prelom po roku snahy o ukončenie "revolty" jej zamestnancov. Odborový zväz VC bol totiž zodpovedný za prvý štrajk pilotov v histórii Ryanairu v decembri minulého roka.

Najväčšie nízkonákladové aerolínie v Európe čelili v tomto roku sérii štrajkov v celej Európe. Vedenie Ryanairu dúfa, že do konca marca dosiahne dohody aj s ostatnými odbormi na svojich hlavných trhoch.

Štvorročná dohoda s VC sa týka miezd, dôchodkov, ročných odmien pre pilotov a dovoleniek. Podrobnosti budú uvedené v dokumente, ktorý by mali obe strany podpísať do konca februára, oznámil Ryanair.

"Hoci to ešte nie je úplná kolektívna zmluva, ide o jasný pokrok Ryanairu a VC, ktorý bol doteraz jedným z najproblematickejších odborových zväzov," povedal Mark Simpson, analytik Goodbody. Domnieva sa tiež, že vzhľadom na dosiahnutý pokrok sa zdá, že hrozba štrajkov v Nemecku počas vianočnej sezóny je už teraz nepravdepodobná.

Ryanair zároveň uviedol, že počet jeho pasažierov vzrástol v novembri 2018 o 8 % na 10,1 milióna z 9,3 milióna v rovnakom mesiaci minulého roka. Takzvaný faktor obsadenosti, ktorý udáva koľko sedadiel bolo zaplnených počas každého letu, dosiahol 96 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.