Výstava fotografií A. Dubčeka najazdila vo vlakoch už vyše 194.000 km

Výstavu unikátnych fotografií z archívu Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR), ktoré zachytávajú súkromie jednej z najvýznamnejších slovenských osobností - Alexandra Dubčeka, sprístupnili vo vybraných vlakoch národného dopravcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Foto: TASR/Ján Lašák

Bratislava 21. decembra (TASR) - Výstava fotografií Alexandra Dubčeka najazdila vo vlakoch po Slovensku celkovo 194.314 kilometrov. Išlo o spoločný projekt Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) a Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) s názvom Alexander Dubček medzi svojimi.

Putovná výstava fotografií vznikla pri príležitosti 50. výročia Pražskej jari a snažila sa verejnosti priblížiť fotografie súvisiace s rokom 1968 a jej vedúceho predstaviteľa.

"TASR výstavou odkryla bohatstvo svojich archívov. Výstava dokázala osloviť úplne nové a netradičné publikum, keďže cestovala za svojimi divákmi. Fotografie o Alexandrovi Dubčekovi sa tak dostali tam, kde sa aj Dubček cítil najlepšie – medzi obyčajných ľudí," skonštatoval generálny riaditeľ TASR Vladimír Puchala.

Spolu 22 čiernobielych dobových fotografií z archívu TASR bolo inštalovaných v elektrickej poschodovej jednotke, ktorá jazdila v oblasti Košíc, v poschodovej jednotke Push-Pull, ktorá jazdila v oblasti Bratislavy, a vo veľkopriestorovom vozni premávajúcom medzi hlavným mestom a metropolou východu.

"Fotografie najazdili vo vlakoch celkovo 194.314 kilometrov, pričom sa vo videách zobrazili 13.929-krát," doplnil generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký. Je podľa vlastných slov rád, že sa ani jedna fotografia vo vlakoch nepoškodila a nebola ani popísaná. Svedčí to podľa neho o novej kultúre Slovákov a úspechu kampane, ktorá je zameraná na slušné správanie sa vo vlaku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.