Goldman Sachs: Odmietnutie dohody znamená asi neskorší brexit

Americká veľkobanka Goldman Sachs. Foto: TASR/AP

Londýn 16. januára (TASR) - Výsledok hlasovania v britskom parlamente, ktorý v utorok (15.1.) drvivou väčšinou odmietol dohodu premiérky Theresy Mayovej o brexite, paradoxne, mierne zvýšil pravdepodobnosť neskoršieho a mäkšieho brexitu. Alebo dokonca žiadneho odchodu Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ). Uviedol to Adrian Paul, ekonóm banky Goldman Sachs pre Európu.

Myslíme si, že vyhliadky na neriadený brexit bez dohody ešte viac "vybledli", napísal Paul v poznámke pre akcionárov. Banka zatiaľ ponechala bez zmeny svoj základný scenár, podľa ktorého britskí poslanci nakoniec schvália "blízky variant" súčasného návrhu dohody o brexite.

Britskí zákonodarcovia v utorok pomerom hlasov 432 proti a 202 za odmietli dohodu o podmienkach odchodu Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ). Uštedrili tak vláde najhoršiu porážku v modernej britskej histórii. A vyvolali politický chaos, ktorý by mohol viesť k neriadenému odchodu z EÚ alebo dokonca k zrušeniu rozhodnutia o odchode z Únie z roku 2016.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR



Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.