Agentúra Fitch výrazne zhoršila odhad tohtoročného rastu Talianska

Ilustračno foto Foto: TASR/AP Photo

Rím 18. februára (TASR) - Ratingová agentúra Fitch prudko zhoršila prognózu tohtoročného rastu talianskej ekonomiky. Pôvodne očakávala, že vzrastie o 1,1 %, najnovšie ale počíta s rastom len o 0,3 %. To je zároveň hlboko pod odhadom talianskej vlády, ktorá v tomto roku očakáva rast ekonomiky o 1 % a na tom postavila aj tohtoročný rozpočet.

Oznámenie agentúry Fitch nasledovalo po rovnakom kroku agentúry Moody's. Tá znížila odhad tohtoročného rastu talianskej ekonomiky na 0-0,5 % z predchádzajúcej prognózy rastu na úrovni zhruba 1,3 %.

Aj poradenská spoločnosť Prometeia zhoršila odhad rastu talianskej ekonomiky v tomto roku. Pôvodne počítala s rastom talianskej ekonomiky o 0,9 %, najnovšie očakáva, že dosiahne maximálne 0,5 %.

Taliansko sa v závere minulého roka dostalo do recesie, keď pokles ekonomiky zaznamenalo v dvoch po sebe idúcich štvrťrokoch. V 3. štvrťroku klesla ekonomika medzikvartálne o 0,1 % a následne v poslednom štvrťroku sa pokles zrýchlil na 0,2 %. Talianska ekonomika tak skĺzla do recesie už tretíkrát za posledné desaťročie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.