Vláda opäť vymenovala za člena Bankovej rady NBS Vladimíra Dvořáčka

Vladimír Dvořáček Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 20. februára (TASR) - Staronovým členom Bankovej rady Národnej banky Slovenska (NBS) bude Vladimír Dvořáček. Do funkcie ho vymenovala v stredu vláda.

Dvořáček v NBS od júla 2010 vykonáva funkciu výkonného riaditeľa Útvaru dohľadu nad finančným trhom a od apríla 2014 je členom Bankovej rady NBS. Slovenskú centrálnu banku zastupuje v Rade pre dohľad ECB v rámci jednotného mechanizmu dohľadu, v Európskom orgáne dohľadu pre bankovníctvo a v Európskom výbore pre systémové riziká. V minulosti dlhodobo pôsobil na riadiacich pozíciách na Ministerstve financií SR a Úrade pre finančný trh.

Banková rada má mať šesť členov. Sú nimi guvernér, dvaja viceguvernéri a traja ďalší členovia. "Vzhľadom na to, že v súčasnosti má Banková rada NBS vymenovaných piatich členov, pričom od 2. apríla 2019 sa končí funkčné obdobie jednému z členov a je nevyhnutné plynule zabezpečovať plnenie všetkých funkcií a úloh, je potrebné doplniť Bankovú radu o nového člena," uvádza sa v materiáli schválenom vládou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.