SocGen vraj chce zrušiť tisíce miest v divízii globálneho bankovníctva

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Paríž 22. februára (TASR) - Francúzska banka Société Générale (SocGen) plánuje zrušiť tisícky pracovných miest s cieľom vykompenzovať rast nákladov spojený s regulačnými opatreniami. Prepúšťanie by sa malo dotknúť divízie globálneho bankovníctva a investičných riešení.

Podľa agentúry Bloomberg, ktorá sa odvolala na zdroje oboznámené s informáciami, okrem plánov pre divíziu globálneho bankovníctva chce banka nájsť aj partnera pre svoj cash-equity biznis. Jedna z najväčších francúzskych bánk plánuje znížiť náklady približne o 500 miliónov eur a zároveň okresať niektoré z menej ziskových divízií.

Podľa zdrojov by Société Générale mala v divízii globálneho bankovníctva a investičných riešení "zrušiť stovky, prípadne až tisícky pracovných miest". Manažment banky sa zatiaľ stále rozhoduje, v ktorých oblastiach by mal škrtať najviac.

Divízia globálneho bankovníctva a investičných riešení zamestnáva v súčasnosti viac ako 20.000 ľudí. Už začiatkom februára zástupcovia jednej z odborových organizácií banky upozornili, že Société Générale pripravuje "výrazné" škrty. Vedenie banky sa k informáciám zatiaľ nevyjadrilo.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.