Zaslať hlasovací preukaz poštou sa dá už len tento pondelok

Ilustračná snímka. Foto: TASR Martin Palkovič

Bratislava 25. februára (TASR) - Ministerstvo vnútra (MV) SR upozorňuje občanov, ktorí chcú dať hlas svojmu kandidátovi v prezidentských voľbách, že pondelok je posledný deň na požiadanie o zaslanie hlasovacieho preukazu poštou. Ako dodal rezort vnútra, osobne si je možné hlasovací preukaz vyzdvihnúť posledný pracovný deň pred volebným dňom. TASR o tom informoval hovorca MV SR Petar Lazarov.

O post prezidenta SR sa uchádza 14 kandidátov. Rezort vnútra upozorňuje, že od 2. marca platí zákaz zverejňovania prieskumov verejnej mienky, od 14. marca je zákaz vedenia volebnej kampane. Od tohto dňa od 7.00 h platí aj zákaz zverejňovať informácie o kandidátoch, rovnako je aj koniec lehoty na vzdanie sa kandidatúry na prezidenta.

Pred prípadným druhým kolom platí od 23. marca zákaz zverejňovania prieskumov verejnej mienky. Od 28. marca je to zákaz vedenia volebnej kampane, ale aj od 7.00 h zákaz zverejňovať informácie o kandidátoch.

Prvé kolo prezidentských volieb bude 16. marca. Ak v prvom kole ani jeden z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, bude sa konať 30. marca druhé kolo. Postupujú doň dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého. Hlasovať sa bude od 7.00 do 22.00 h.

V abecednom poradí kandidujú Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Robert Mistrík, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.