Exministra Segeva odsúdili za špionáž pre Irán na 11 rokov

Ilustračné foto. Foto: Ilustračné foto

Jeruzalem 26. februára (TASR) - Bývalého izraelského ministra energetiky Gonena Segeva odsúdili v utorok v súlade s predchádzajúcou dohodou s prokurátorom o vine a treste na 11 rokov väzenia za špionáž v prospech Iránu. Informovala o tom agentúra AFP.

Segev dosiahol začiatkom januára dohodu, podľa ktorej uzná svoju vinu vo veci špionáže a poskytovania závažných informácií nepriateľovi.

Exministra zadržali agenti izraelskej tajnej služby Šin Bet a izraelská polícia vlani v máji. Súdny proces s ním sa začal v júli a bol neverejný.

Segeva zatkli pre podozrenie "zo spáchania zločinov pomoci nepriateľovi vo vojne a zo špionáže proti Izraelskému štátu". Šin Bet ďalej uviedla, že Segev bol "naverbovaný a vykonával činnosť ako agent v prospech iránskej spravodajskej služby". Iránu podľa vyhlásenia poskytoval správy o "energetickom trhu a bezpečnostných lokalitách v Izraeli".

Segev bol ministrom energetiky a infraštruktúry v rokoch 1995-96.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.