Hádzanári Radčenko, Hruščák a Ivanov posilnili Crows Košice

Tlačová konferencia hádzanárskeho klubu Košice CROWS k blížiacemu sa FINAL 4 Slovenského pohára mužov a žien v hádzanej. Na snímke posily v družstve, Alexander Ivanov (vpravo), Alexander Radčenko (vľavo) a Patrik Hruščák (druhý vľavo), tretí zľava prezident Košice Crows Filip Fabišík. Košice, 27. februára 2019. Foto: TASR František Iván

Košice 27. februára (TASR) - Hádzanársky klub Crows Košice angažoval trojicu skúsených hráčov. Alexander Radčenko, Patrik Hruščák a Alexander Ivanov majú pomôcť k vytúženej méte a v závere sezóny vybojovať pre Košice najvyššiu súťaž. Novinkou z tábora ambiciózneho klubu je aj skutočnosť, že jeho domovská hala Slavomíra Šipoša bude v marci dejiskom finálových turnajov Slovenského pohára mužov i žien.

Vedenie Crows prezentovalo postupové ambície už dávnejšie. Do kádra angažovalo zvučné mená ako Radoslav Antl či Vladimír Guzy, s pomocou ktorých je cieľ prioritou. Vytúžená méta Košičanom tesne ušla v závere sezóny 2017/2018, v aktuálnom ročníku už nechcú nič nechať na náhodu. Aj preto došlo k posilneniu kádra, ktorý vystužili tri zvučné posily. Mimoriadnu dávku skúseností by mala priniesť najmä 46-ročná spojka Alexander Radčenko. "Ešte pred začiatkom sezóny som sa o možnosti prísť do Košíc rozprával s Radom Antlom aj Filipom Fabišíkom. Vtedy sme sa predbežne dohodli, že prídem tímu pomôcť do play off a na baráž. Prilákalo ma viacero vecí, vrátane ambícií posunúť košický klub do najvyššej súťaže. Bolo by určite zaujímavé, keby v extralige pôsobili dva kluby z východného Slovenska," uviedol Radčenko, ktorý kamarátovi Antlovi rád pomôže aj ako hrajúci asistent trénera.

Po rokoch v zahraničí sa do Košíc vrátil Patrik Hruščák. Onedlho 30-ročná spojka má za sebou angažmány v Nemecku, Maďarsku i Kataru a verí, že pred sebou ešte niekoľko úspešných sezón. "Vždy som dúfal, že košická hádzaná bude dobre fungovať a že sa budem mať kam vrátiť. Ako malý chlapec som sa chodil pozerať na môjho otca a teraz sa zase môj syn bude pozerať na mňa. Dúfam, že budem pri prvom veľkom úspechu vynovenej košickej hádzanej a posunieme ju tam kam patrí. Už som bol dlho v zahraničí a počas minulých Vianoc sme s rodinou dlho preberali možnosť vrátiť sa domov. Už sa nám nechcelo ísť preč a aj to bol jeden z dôvodov, pre ktorý som sa vrátil. Pri všetkej úcte k tímom v druhej najvyššej súťaže, neprišiel som do Košíc preto, aby sme sa s nimi porovnávali. Jednoznačne chceme vyhrať I. ligu, uspieť v baráži a postupne formovať klub z amatérskej na profesionálnu bázu," prezradil Patrik Hruščák.

Košický klub vystužil post pivota angažovaním 34-ročného Alexandra Ivanova. Ten nedávno ukončil pôsobenie v extraligových Topoľčanoch, v ktorých drese získal bronzovú a striebornú medailu. Po zmene vedenia klubu dostal možnosť hľadať si nový angažmán a po niekoľkých dňoch sa zrealizoval jeho príchod medzi košické "vrany." "Moja manželka je z Košíc, ja som sa do mesta takpovediac priženil. Filip Fabišík mi ponúkol možnosť prísť do Košíc, za ktorú som rád. Viacerých hráčov, najmä starších, poznám najmä zo vzájomných zápasov. Verím, že vytvoríme silný tím, s ktorým splníme naše ciele. Najbližším bude postup do extraligy a následne v nej nebyť medzi poslednými mužstvami," poznamenal Ivanov.

Prezident Crows Košice Filip Fabišík verí, že aj s pomocou nových posíl sa podarí splniť postupový cieľ. "Veľmi si cením, že títo hráči prijali našu ponuku a prišli podať pomocnú ruku košickej hádzanej. Vlani nám postup tesne ušiel, tentoraz už pre to urobíme naozaj maximum. V klube žartovne hovoríme, že ak sa to nepodarí, tak odovzdáme registračky," uviedol Fabišík s úsmevom.

Ambíciou prezidenta Crows nie je iba samotný postup do najvyššej súťaže, ale celkový reštart košickej hádzanej. Jedným z krokov bolo pomenovanie hádzanárskej haly po legendárnom Slavomírovi Šipošovi a jej modernizácia. Fanúšikov potešil novembrový exhibičný zápas medzi košickými legendami a súčasným tímom Crows, ďalším zaujímavým počinom bude organizovanie záverečných turnajov Slovenského pohára mužov i žien. "Sme veľmi radi, že sa takýto turnaj uskutoční práve u nás. Diváci uvidia kvalitnú slovenskú hádzanú a pre náš klub to bude ďalší z pozitívnych krokov," poznamenal Fabišík.

Program Final four Slovenského pohára:

Muži:

Sobota, 16. marca 2019:

1. semifinále: Považská Bystrica - Topoľčany /16.45/

2. semifinále: Šaľa - Prešov /19.00/

Ženy:

Sobota, 16. marca 2019:

1. semifinále: Prešov - Michalovce /12.15/

2. semifinále: Šaľa - Stupava /14.30/

Nedeľa:

Finále - ženy

Finále - muži

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.