Zdravotní klauni rozveselia ďalších seniorov v zariadeniach

Na archívnej snímke zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors. Foto: TASR Marko Erd

Bratislava 1. marca (TASR) - Zdravotní klauni začnú od apríla pravidelne navštevovať ďalšie dve seniorské zariadenia. O tom, ktoré to budú, rozhodnú ľudia. Do hlasovania sa široká verejnosť môže zapojiť počas celého marca na www.cervenynos.sk/hlasovanie.

O návštevy zdravotných klaunov sa uchádzajú seniorské zariadenia pre seniorov v Oščadnici, Čadci, Námestove, Humennom či Košiciach. Tiež domovy seniorov v Galante, v bratislavskom Ružinove a v Modrovskej doline v okrese Piešťany.

"Tieto zariadenia už v minulosti zdravotní klauni aspoň raz navštívili a samotné prejavili záujem o pravidelné klaunské návštevy," hovorí koordinátorka programu Smiech nepozná vek Eva Okoličániová z Červeného nosa.

"Cieľom klaunských návštev v programe 'Smiech nepozná vek' je hlavne priniesť starším ľuďom v zariadeniach pre seniorov radosť, povzbudenie a emocionálny zážitok. Pracujeme s humorom, hudbou, snažíme sa povzbudiť pamäť seniorov a ich spomienky. Výsledkom môžu byť lepšie citové aj fyzické prejavy seniorov," vysvetľuje Okoličániová. Zdravotní klauni podľa nej poznajú najčastejšie diagnózy seniorov a vedia s nimi pracovať.

Klaunské návštevy majú v seniorských zariadeniach veľký úspech. "Aktuálne navštevujeme pravidelne 29 zariadení v rôznych regiónoch Slovenska," spresnila Okoličániová. Ďalšie rozširovanie programu závisí od finančných, ale aj kapacitných možností združenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.