Okyptený tím hádzanárov, tréner Jensen napriek tomu nevešia hlavu

Hádzanári Slovenska. Foto: TASR Radovan Stoklasa

Bratislava 8. apríla (TASR) - Tréner slovenských hádzanárov Heine Ernst Jensen musel pred aprílovým dvojzápasom druhej fázy kvalifikácie ME 2020 proti Taliansku riešiť neočakávané problémy. Najlepší slovenský klub Tatran Prešov totiž neuvoľnil svojich hráčov pre národný tím. Navyše mu nebude k dispozícii ani zranená štvorica Marek Hlinka, Dávid Michalka, Branislav Cigáň a Maroš Baláž.

Podľa Slovenského zväzu hádzanej (SZH) síce Tatran nezakázal účasť hráčov v reprezentácii, počas zrazov im však nebude vyplácať mzdu a v prípade zranenia pri plnení si reprezentačných povinností im nebude platiť ani v dobe liečenia. "Už tomu nechcem venovať viac času, teraz sa sústredíme na to, čo bude. My sme spravili všetko, čo sme vedeli, aby sme to zachránili, ale bezvýsledne. Dúfam, že všetci dostanú rozum a potom budeme pokračovať, pretože slovenská hádzaná potrebuje špičkové kluby," povedal viceprezident SZH Ernö Kelecsényi.

Dánsky kouč Jensen na pondelkovom brífingu zdôraznil, že napriek okolnostiam nevešia hlavu a svojim hráčom verí: "Musím povedať, že je to veľmi zvláštna situácia. Niečo podobné som ešte nezažil, viac by som to nekomentoval, pretože s tým aj tak nič nespravím. Máme 28-menný zoznam a z neho vyberieme konečnú pätnásťčlennú nomináciu. Všetci dostanú príležitosť ukázať, čo v nich je."

Slovensko bude v nadchádzajúcom dvojzápase favoritom, ale Jensen upozornil na kvality súpera. Mnohí Taliani hrajú v zahraničných ligách Slováci si na nich musia dať pozor. "Pripravujeme sa ako vždy, pozrieme si zápasy a zanalyzujeme ich. Majú hráčov, ktorí hrávajú vo Francúzsku či Španielsku, majú skvelého brankára so skúsenosťami z bundesligy, ale verím, že chlapci zabojujú o víťazstvo," dodal Jensen.

Ľubomír Ďuriš upozornil, že hoci je cieľ jasný - dve víťazstvá - súpera neradno podceniť: "Musíme sa dobre pripraviť, už som proti Talianom hral, takže viem, že ich nemôžme podceniť, určite budú nepríjemní. Teraz už slabý súper v Európe neexistuje, ale myslím si, že ak nezdoláme Talianov, tak tu nemáme čo hľadať. Víťazstvo je jediná cesta."

Slovensko sa predstaví v stredu 10. apríla od 18.45 h v talianskej Faenze o štyri dni neskôr je na programe odveta v Považskej Bystrici.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.