Somálski utečenci vytvárajú tlak na sociálny systém mesta Springfield

Somálska utečenka Madino Idoor v práci v Pioneer Valley Goodwill Industries v Springfielde, 17. jún 2014. Foto: TASR/AP

Springfield 23. júna (TASR) - Starosta mesta Springfield v americkom štáte Massachusetts vyzval na ukončenie sťahovania sa somálskych utečencov do mesta, čo zaťažuje tamojší sociálny systém. Informovala dnes o tom agentúra AP.

Starosta Domenic Sarno vysvetlil, že somálske rodiny "vytvárajú tlak" na už aj tak napäté služby poskytované mestom. Springfield bol kedysi priemyselným centrom, v súčasnosti tam tretina obyvateľstva žije pod hranicou chudoby. Utečenci tvrdia, že našli lepší život a mnohí majú pocit, že z nich robia obetných baránkov.

Sarno sa svojou výzvou pridal k ďalším predstaviteľom malých miest, ktorí požadovali, aby sa zastavilo presídľovanie utečencov. Ozvali sa už predstavitelia miest Lewiston v Maine a Manchester v New Hampshire.

Hovorca amerického ministerstva zahraničných vecí v tejto súvislosti povedal, že také požiadavky miest sú zriedkavé. Vysvetlil, že práca vládnych inštitúcií spočíva väčšinou v tom, že sa snažia o opätovné spojenie rodín a nemôžu ľuďom zabrániť v presťahovaní sa, ak boli umiestnení niekde inde.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.