Matyšák má ružového šampióna

Prestige Cabernet Sauvignon rosé, výber z hrozna,ročník 2013, je šampiónom medzinárodnej výstavy Muvina Prešov Foto: Víno Matyšák

Bratislava 23. júna (OTS) - Spolu s týmto významným ocenením, ktoré opätovne potvrdzuje ružovú dominanciu spoločnosti Víno Matyšák, si na svoje konto ocenení zo zahraničných výstav, pripisuje aj ďalšie tri medaily.

Na medzinárodnú prehliadku vín Muvina prichádzajú každý rok vína z celého sveta, aby si tu skonfrontovali svoje kvality. Na ich hodnotenie sú pozvaní degustátori a enológovia z rôznych štátov sveta. Hodnotí sa 100-bodovým systémom podľa pravidiel Medzinárodnej organizácie pre vinič a víno (O.I.V.).

Už 19. ročník súťaže Muvina sa uskutočnil v dňoch 16. – 17. júna 2014 v Prešove.

A medzinárodná odborná jury rozhodla, že víno Prestige Cabernet Sauvignon rosé, výber z hrozna, ročník 2013 od spoločnosti Víno Matyšák, získalo zlatú medailu a zároveň sa stalo aj Šampiónom výstavy. Ďalšie tri zlaté medaily prinášajú z tejto medzinárodnej prehliadky vín Prestige Oak Wood Camerlon, akostné víno značkové, ročník 2009, Prestige Oak Wood, Cabernet Sauvignon, výber z hrozna, ročník 2011 a Prestige Gold, Rizling rýnsky, výber z hrozna, ročník 2013.

Slovenská rodinná firma Víno Matyšák tak už má v tomto roku na svojom konte 45 medailí z medzinárodných výstav.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.