Pokračuje pojednávanie s obžalovanými v kauze utýranej Lucky

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 23. júna (TASR) – Okresný súd Bratislava I dnes pokračuje v hlavnom pojednávaní s Jurajom H. a Alexandrou H, ktorí sú obžalovaní v kauze utýranej maloletej Lucky Luknárovej. TASR o tom informoval hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

"Z 11 predvolaných svedkov sa dostavili siedmi, štyria sú ospravedlnení z neúčasti na hlavnom pojednávaní. Súd postupne svedkov vypočuje," uviedol Adamčiak.

V septembri 2012 našla polícia telo maloletej Lucky Luknárovej v byte, kde bývala so svojou rodinou. V tom čase bola približne tri roky po smrti. Polícia o rok na to obvinila z obzvlášť závažného zločinu vraždy Alexandru H. a Juraja H., matku a otčima Lucky. Manželia sú stíhaní väzobne.

Doteraz si Alexandra H. odpykala sedemmesačný trest za neoprávnené poberanie prídavkov na mŕtvu Lucku a za pokus o vstup do cudzieho bytu bez vedomia majiteľa. Neskôr ju polícia obvinila z trestného činu týrania blízkej a zverenej osoby. Jej manžel Juraj H. si v polovici minulého roka odpykal trest za inú trestnú činnosť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.