Poslanec A. Hlina stiahol ďalšie dva svoje návrhy zákonov

Alojz Hlina Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 27. júna (TASR) - Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Alojz Hlina stiahol ďalšie dva návrhy zákonov z aktuálnej parlamentnej schôdze. Pokračuje tak vo svojej praxi sťahovania zákonov, ktorú predviedol už niekoľkokrát na predchádzajúcich rokovaniach.

Z práve prebiehajúcej schôdze už vzal späť vo štvrtok (26. 6.) návrh novely o ochrane prírody a krajiny a dnes, v úvode štvrtého rokovacieho dňa 36. schôdze NR SR, tak spravil pri novele zákona o bankách a novele o dani z pridanej hodnoty (DPH).

Napríklad v novele o bankách chcel poslanec pomôcť dôchodcom. Navrhoval podmienky, kedy banka nebude môcť ľuďom na dôchodku účtovať poplatky za výber peňazí v hotovosti. Dôchodcovia majú totiž podľa neho často problém využívať moderné prvky bankovníctva ako internetbanking alebo platobné karty.

V ďalšej novele reaguje podľa vlastných slov na súčasnú situáciu pri enormnom náraste exekúcií, a to často v spojení s nebankovými spoločnosťami. V novele navrhoval oslobodiť od DPH činnosť súdneho exekútora pri nútenom výkone exekučných titulov v prípade fyzických osôb a nie podnikateľov.

Hlina následne pokračoval v predstavovaní ďalších zo série svojich zákonov. Po prerokovaní jeho návrhov čakajú na poslancov ďalšie body.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.