Ministerstvo hospodárstva vyhralo zásadný spor v kauze Transpetrol

Na snímke budova spoločnosti Transpetrol, a. s. v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 27. júna (TASR) – Ministerstvo hospodárstva SR dnes dostalo rozsudok Krajského súdu v Košiciach týkajúci sa sporu, v ktorom rezort navrhoval určiť exekučný prevod 647 akcií spoločnosti Transpetrol, a. s., za absolútne neplatný právny úkon. Informoval o tom hovorca ministra hospodárstva Stanislav Jurikovič.

Krajský súd podľa neho v druhostupňovom rozsudku uviedol, že ani jeden z odvolacích dôvodov uplatnených skupinou osôb okolo Ignáca Ilčišina neprichádza do úvahy a rozsudok Okresného súdu Košice II z 25. septembra 2013 v plnom rozsahu potvrdil.

"Išlo o jedno z najdôležitejších súdnych konaní v kauze 34 % akcií spoločnosti Transpetrol, pretože jeho priamym predmetom bola otázka, či mohla skupina spoločností a osôb prepojených s Ignácom Ilčišinom nadobudnúť v exekúcii akcie, ktoré boli strategickým majetkom štátu," povedal v tejto súvislosti šéf rezortu hospodárstva Tomáš Malatinský.

Okresný súd Košice II žalobe ministerstva v podstatnej časti vyhovel a potvrdil absolútnu neplatnosť exekučného prevodu akcií Transpetrolu. Detailne sa tiež vyjadril k viacerým sporným otázkam súvisiacim s kauzou Transpetrol, najmä k námietke údajnej neprípustnosti preskúmavania exekučného konania. Rozsudok okresného súdu označil Malatinský za jedno z najprepracovanejších a argumentačne najkvalitnejších rozhodnutí v kauze akcií Transpetrolu.

Proti rozhodnutiu Krajského súdu v Košiciach už nie je prípustné odvolanie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.