Palestínski militanti z pásma Gazy vypálili na Izrael 15 rakiet

Gaza 30. júna (TASR) - Palestínski militanti z pásma Gazy vystrelili v noci nadnes na južný Izrael 15 rakiet, oznámili noviny Haarec.

Foto: TASR/AP

Celkovo 11 rakiet vybuchlo na otvorených priestranstvách v oblasti Eškol a dve v regióne Sdot Negev, pričom nedošlo k žiadnym zraneniam. Úrady v Sdot Negeve hlásili dva domy poškodené šrapnelmi a niekoľko prípadov obyvateľov, ktorí v dôsledku útoku utrpeli šok.

Zvyšné dve strely zneškodnil izraelský mobilný systém protivzdušnej obrany Železná kupola.

Podľa agentúry DPA išlo o najvyšší počet odpálených rakiet na Izrael v priebehu 12 hodín minimálne od novembra 2012.

Izraelská armáda reagovala odvetným leteckým úderom zameraným na zneškodnenie raketových odpaľovacích zariadení v Gaze. Podľa palestínskych zdrojov pri útoku v oblasti Chán Júnis na juhu pásma zahynul jeden militant a traja ďalší utrpeli zranenia.

Islamistické hnutie Hamas kontrolujúce Gazu uviedlo, že o život prišiel jeden z jeho členov, ktorý sa pripravoval na odpálenie rakety. Doposiaľ sa k raketovým útokom priznávali len iné radikálnejšie palestínske skupiny, stojace v opozícii voči Hamasu.

Od začiatku roku palestínski ozbrojenci vypálili na juh Izraela vyše 200 rakiet, pričom viac ako 30 raketových útokov tam zaregistrovali od 12. júna, keď došlo k únosu troch izraelských tínedžerov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.