IMT Smile a Lúčnica chystajú veľkolepé spoločné predstavenia

Ivan Tásler, archívne foto Foto: TASR

Bratislava 3. júla (TASR) - Netradičné spojenie hudby, tanca, krásy a energie prinesú predstavenia skupiny IMT Smile a súboru Lúčnica. Popredná slovenská formácia na čele s frontmanom Ivanom Táslerom sa spojila s naším najslávnejším umeleckým súborom, aby pripravili spoločný hudobno-tanečný projekt. Fanúšikom sa predstavia 13. decembra v bratislavskej Incheba aréne a 18. decembra v košickej Steel aréne.

Na jednom pódiu predvedú to najlepšie zo svojej dlhoročnej tvorby, ale i viaceré hity IMT Smile v netradičných, nových úpravách s orchestrom, speváckou skupinou Lúčnice a s choreografiami umeleckého vedúceho Lúčnice profesora Štefana Nosáľa. To všetko pod taktovkou režiséra Jána Ďurovčíka, ktorý bol v minulosti taktiež členom Lúčnice, neskôr so súborom spolupracoval ako choreograf. V roku 2009 zase jeho Slovenské divadlo tanca absolvovalo s IMT Smile spoločné turné po Slovenských mestách. Náznaky tejto spolupráce sa začali črtať už pred rokom, kedy IMT Smile obsadili do svojho videoklipu k skladbe S.O.S. práve krásne tanečnice z Lúčnice.

„Už zhruba rok na koncertoch do skladby Niekto ako kráľ vkladáme ľudovku, ktorú naši fanúšikovia poznajú ako Cingi lingi bom. Neuveriteľne dobre na ňu reagujú, spievajú, tancujú, doslova šalejú. Preto si myslím, že spojenie našej hudby s folklórom ľudia privítajú. Je to niečo nové, no zároveň veľmi prirodzené. Teším sa na túto spoluprácu,” hovorí líder IMT Smile Ivan Tásler.

Zo spolupráce sú rovnako nadšení aj predstavitelia nášho najúspešnejšieho súboru, ktorý svojím umením, temperamentom a krásou očaril divákov už vo vyše 60 krajinách sveta. „Tento nový projekt je umenie mladých moderných ľudí, ktorí majú rozdielne umelecké vyjadrovacie prostriedky, ale svojou tvorbou a interpretáciou ovplyvnili celé generácie spoločných vrstovníkov. Virtuózne tance a hudba Lúčnice, spolu s najväčšími hitmi IMT Smile vám predstavia originálnu slovenskú kultúru v úplne nečakanom a netradičnom svetle,“ dodáva riaditeľ Lúčnice Marián Turner.

V minulosti podobné spojenie absolvovala Lúčnica s kapelou Elán. Po 20 rokoch čaká na fanúšikov opäť spojenie ľudového tanca a hudby s rockovou muzikou. V celej 66-ročnej histórii Lúčnice je to len druhýkrát, čo sa súbor podujal na podobnú spoluprácu. Ivan Tásler uvádza, že by tieto dva hudobné svety rád čo najviac prepojil: „Nechceme z toho spraviť len skladačku, kde na striedačku vystúpi raz Lúčnica, potom IMT Smile atď. Chceme to prepojiť, niektoré skladby IMT Smile prearanžovať a doplniť o ľudové nástroje. S orchestrom Lúčnice sme sa pred pár dňami stretli v našom nahrávacom štúdiu a už teraz vidím, že to bude skvele fungovať.”

Prípravy na decembrové predstavenia sú už v plnom prúde, okrem spoločného nahrávania už IMT Smile s Lúčnicou absolvovali aj spoločné fotografovanie v romantickom areáli kaštieľa v Tomášove a počas leta ich čakajú nácviky choreografií, príprava hudobných aranžmánov a veľa času strávia muzikanti aj v nahrávacom štúdiu. TASR informovala Anna Tásler-Onderková, PR manažérka projektu IMT Smile & Lúčnica.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.